Sauna je zdraví prospěšná. Toto tvrzení není ani mýtus ani falešná představa. Opakovaně to totiž potvrzují i odborné studie. Pozitivní účinky pravidelných dávek sauny na tělo i na duši jsou dlouhodobé a saunování působí jako účinná zdravotní prevence. Saunování je specifickou formou otužování organismu. Podívejme se na hlavní účinků sauny na zdraví.

Top6 účinků sauny na naše zdraví

Venkovní sauna Klafs

Venkovní sauna

  • Sauna posilují imunitní systém: Ve studii Berlínské university se říká, že kontinuální saunování stimulují imunologické reakce cévního systému. Sauna působí pozitivně na látkovou výměnu a také podobně jako otužování účinně předchází chřipkovým infekcím.
  • Saunování může snížit krevní tlak: Studie Berlínské university dokazují, že pravidelné sunovánípůsobí na snížení krevního tlaku a že se tak stabilizuje krevní oběh. Pacienti s hypertenzí se tak mohou částečně vzdát léků na snížení krevního tlaku nebo dávky těchto medikamentů omezit.
  • Saunování pomůže k odstranění škodlivých látek z těla: Tkáň většiny lidí je snadno překyselená, škodlivé látky mohou být spouštěčem oslabení imunitního systému, bolestí kloubů, svalů a hlavy, trávicích poruch, jakož i dalších chronických onemocnění. Pravidelné saunování pomůže při vyplavování škodlivých kyselin z těla.
  • Sauna pomůže předcházet migréně: Migréna je komplexní onemocnění, jehož jednou z příčin jsou poruchy cévního zásobení hlavy krví. Sauna může fungovat jako prevence proti migrenózním bolestem hlavy, které vznikají v důsledku nesprávného regulace tlaku v cévách. Saunováním se mohou cévní stěny střídáním fází tepla a chladu tak vytrénovat, že bolesti hlavy ustoupí.
  • Saunování prodlužuje život: Celková podpora prokrvení díky pravidelnému saunování trénuje celý organismus a jako u každé jiné pravidelné tělesné činnosti i při takovém tréninku se biologický proces stárnutí zpomaluje.
  • Zvýšení odolnosti a snazší regenerace: Saunování přispívá i k tomu, že naše tělo a duše snáze snesou zvýšenou zátěž a tělo se naučí lépe regenerovat a relaxovat.

Zdroj: AquamarineSPA.cz, dodavatel vnitřních i venkovních saun a zařízení pro wellness centra.


Žádný komentář k „Sauna posílí imunitu“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>