Nový rok je také pro řadu lidí doba na bilancování své životosprávy. Centrem zájmů jsou také “prášky ny hubnutí”. Různých prostředků na hubnutí je na trhu celá řada. Ovšem pokud se podíváme na situace detailněji, tak už situace tak jednoznačná není. První skupinou jsou léky (léčivé přípravky) na hubnutí, mezi něž patří Alli a Xenical a také Adipex retard.

Léky a doplňky stravy na hubnutíAlli je jediný přípravek, který je k dispozici bez předpisu. Účinná látka (orlistat) brání vstřebání cca 25% tuku ve stravě a tím vede k snížení energetického příjmu. Účinek je mírný a léčby je vhodná pro pacienty s BMI 28 více, při nižší nadváze se nedoporučuje, především pro nízkou účinnost. Efekt se dostaví především v kombinaci s režimovými opatřeními (cvičení, úprava jídelníčku). Stejnou účinnou látku obsahuje i Xenical, ale v dvojnásobné dávce, je ale na předpis. Ze zcela jiné kategorie je Adipex retard, který slouží k potlačení chuti k jídlu. Jedná se o koncepčně starší lék. Rizikem je návyk, proto se nedoporučuje souvislé užívání déle než 3 měsíce. Do podobné kategorie patřily i léky na bázi sibutraminu (Meridia, Lindaxa), jejich prodej byl však v EU zastaven.

Jak je vidět, “prášků na hubnutí” je v kategorii skutečných léků značný nedostatek, možná proto je na trhu takový prostor pro výrobky z kategorie zdravotnických prostředků nebo doplňků stravy.

U doplňků stravy  asi nelze očekávat takové účinky jako u léků na obezitu. V minulosti jsme byli svědky řady přehnaných reklamních tvrzení, která bohužel důvěru k výrobkům této kategorie oslabila. Stále se zpřísňující legislativa EU sice má chránit spotřebitele, ale prakticky to znemožňuje podrobněji informovat o účelu takových výrobků, protože jen málokdy se jedná o informace, které nejde nijak právně napadnout. Proto často nezbývá, než hledat informace v internetových diskusích úspěšných i neúspěšných uživatelů toho kterého výrobku.

O různých doplňcích stravy již jsme zde psali. Teď upozorníme na novinky na trhu:

  • Andropharmia Slim – doplňek stravy určený pro rychlé, efektivní a hlavně zdravé hubnutí a prokázány jsou i velmi pozitivní účinky na zlepšení celulitidy. Tento produkt obsahuje pouze 100% přírodní látky a je testován v českých akreditovaných laboratořích.
  • Doplňky stravy na hubnutí Wellneo – rozsáhlý sortiment, kde na jednom místě můžete najít různé typy produktů a vybrat si ten, který Vám nejlépe vyhovuje.


Žádný komentář k „Prášky na hubnutí: co vám reklama neřekne“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>