Dukanova dieta se stala populární především v posledních letech. Zásluhu na tom mají především celebrity, které Dukanovu dietu držely: patří mezi ně i Carol Middletonová nebo Jennifer Lopezová. Ovšem Dukanova dieta má i svá rizika, a to především díky jednostranně zaměřenému jídelníčku, který zejména v prvních fázích velmi preferuje bílkoviny oproti sacharidovým potravinám.

Na popularitě se jistě podepsaly výhody, které tato dieta slibuje, především žádný hlad a žádné počítání kalorií nebo vážení porcí.

Odpůrci Dukanovy diety poukazují především na riziko recidivy obezity (jo-jo efekt), to se stává i jiných jednostranně zaměřených diet, jako je třeba Margitova dieta, kde nutnost opakování této diety potvrzuje i sám její protagonista, zpěvák Štefan Margita.

Pierre Dukan, autor Dukanovy diety

Pierre Dukan

Bohužel ale pacienti vždy oceňují počáteční úspěch, ale pozdější selhání, tedy opětovné přibrání váhy, si už jako důsledek diety neuvědomují.

Odborníci na problematiku obezity mediálně popularizované a jednostranně zaměřené diety zpravidla odmítají. Podle nich je nejlepší dietou zdravý životní styl a vyvážená strava. Ale autor této diety, lékař Pierre Dukan, pocházející z Francie, většinu kritiky odmítá argumentem, že obezita je mnohem nebezpečnější než jím navrhovaná strava.

Kniha Dukanova dieta ve 350 receptech

Kniha Dukanova dieta ve 350 receptechDukanova dieta je dnes nejpoužívanější metodou na hubnutí na světě. Pro jejího autora je problém nadváhy prioritně otázkou vztahu mezi potěšením a nechutí. Přibíráme proto, že se jídlem snažíme nahradit potěšení, které nám v jiných sférách života chybí, a zhubnout zase můžeme pouze tehdy, pokud nám to dělá radost.

To je jedna z hlavních zásad 350 receptů této knihy, kterou během let upravily a zdokonalily připomínky milionů čtenářů z celého světa. Jednoduché na přípravu, šťavnaté a lehké – takové jsou recepty v této knize…

Doktor Pierre Dukan vytvořil dietu, jejíž celosvětový úspěch je založen na tom, že přesně odpovídá na očekávání a požadavky těch, co ji podstupují.
Knižní podoba diety s jídelníčkem podle Pierre Dukana se konečně dočkala také českého vydání, a je možno ji objednat on-line:
> Koupit knihu “Dukanova dieta ve 350 receptech”


2 komentářů k „Rizika Dukanovy diety“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>