Z Hollywoodu k nám dorazilo konečně něco užitečného: pětifaktorová dieta Harley Pasternaka. Nejedná se pouze o dietní program, ale o režimová opatření, která zahrnují i pravidelné cvičení. Samotný jídelníček 5-faktorové diety má jednoduché principy: jíst 5krát denně menší porce, které mají 5 hlavních součástí. Oproti módním úletům a jednostranným dietám, jako jsou Dukanova dieta, je to pokrok. 

Režim a jídelníček 5-faktorové diety

  • Stravování 5krát denně, tedy na rozdíl od jiných redukčních diet žádné hladovění.
  • Každé jídlo obsahuje 5 nezbytných součástí: bílkovinu, vlákninu, zdravé sacharidy (s malým glykemickým indexem), zdravé tuky (nenasycené) a nápoj bez cukru.
  • Jídla jsou jednoduchá, takže na jejich přípravu by mělo stačit 5 minut.
  • V každém týdnu cvičit 5 x 25 minut, není nutná žádná přehnaná námaha, stačí domácí cvičení.
  • A vybraný den v týdnu může „volný“, kdy se může na jídelníček zapomenout.
Harley Pasternak

Harley Pasternak

Jak je vidět, není to nic převratného: pravidelné cvičení, jíst vícekrát denně, strava, která obsahuje všechny důležité živiny, omezit cukry a nasycené a živočišné tuky, to doporučuje většina dietní poradců.

Harley Pasternak to “pouze” formuloval udělal z toho univerzální dietní program a přibalil trochu hollywoodského lesku: mezi celebrity, o které se stará, patří třeba Orlando Blum, Al Pacino nebo Natalie Portmanová. Možná také také celebrity a cenově dostupná kniha přispěly k tomu, že 5-Faktorová dieta je ve Spojených státech besellerem.


5 komentářů k „Pětifaktorová dieta a režim“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>