Přestože knihy o této dietě patří mezi bestsellery, zásady, kterými se řídí dieta podle krevních skupin, pokládá řada odborníků (i laiků) za pochybné. Ostatně posuďte sami: podle dr. d’Adama, tvůrce diety, by si člověk měl vybírat potraviny podle toho, jakou má krevní skupinu. Jednotlivé krevní skupiny vytvářely v různých obdobích vývoje člověka; protože těmto obdobím odpovídají různá stravovací schemata diety podle krevních skupin, optimální výživa, tedy dieta podle krevních skupin, by měla odpovídat způsobu stravování v době vzniku dané krevní skupiny. Dieta podle krevních skupin pro spoustu lidí funguje, dokonce i tehdy, pokud se řídí jinou krevní skupinou.

Vysvětlení tohoto paradoxu je v tom, že možná důležitější než nějaký konkrétní typ stravovacího schematu, je dodržovat vůbec nějaký soustavný dietní režim.

Dietní jídelníček pro různé krevní skupiny

  • Krevní skupina 0: Tak například pro nejstarší krevní skupinu „0″ by měla být nejvhodnější masitá strava, protože v době vzniku krevní skupiny „0″ před ca 50.000 lety byl hlavním zdrojem potravy lov zvířat.
  • Krevní skupina A: Krevní skupina „A″ se bjevila cca před 20.000 lety na středním východě a v Asii u zemědělců. Proto pro krevní skupinu „A″ by měla být ideální vegetariánská strava, čerstvé ovoce a zelenina. Jako zdroj bílkovin je sója.
  • Krevní skupina B: Krevní skupina „B″ vznikla Před 15.000 až 10.000 lety v oblasti mezi Himálají a Indií. Pro krevní skupiny „B″ je vhodné maso a mléčné produkty.
  • Krevní skupina AB: Krevní skupina „AB″ existuje jen 1200 až 1000 let. Vznikla v době putování národů smísením krevní skupiny „A″ s krevní skupinou mongolských nájezdníků. Lidé s krevní skupinou „AB″ nejlépe snášejí vyváženou kombinovanou stravu.


5 komentářů k „Jak funguje dieta podle krevních skupin?“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>