Chladné a vlhké počasí začíná klást vyšší nároky na odolnost organismus a roste výskyt “chřipkovitých” onemocnění, spojených se záněty horních cest dýchacích. Jednou z možností, jak postupovat, je využití léčivých přípravků pro enzymoterapii, jako je například Wobenzym pro zvýšení imunity.

Wobenzym, kromě jiných účinků, jako je třeba urychlení hojení po operacích, působí na zvyšování imunity; pokud jste onemocněli a užíváte antibiotika, tak Wobenzym zvýší jejich efektivitu a pomáhá tak léčbě.

Za odolnost vůči běžným chorobám z nachlazení jsou zodpovědné především imunoglobuliny typu A. Lidský organismus se samozřejmě adaptuje na sychravé počasí a hladina imunoglobulinu v podzimním a zimním období roste. Problém ale je, že roste pomaleji, než bychom potřebovali. Vyšších hladin dosáhne třeba až v lednu, a to i u osob, které se pohybují a sportují venku.

K možnostem, jak zvýšit hladinu imunoglobulinů A rychleji, patří otužování. Jak bylo zjištěno lékařskými pokusy, u sportovních otužilců se zvýšená hladina dosahuje již o několik měsíců dříve. Začátek podzimu je přitom ideální dobou pro zahájení otužileckého tréninku.


Jeden komentář k „Nároky na imunitu na podzim rostou“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>