Jednou ze strategií, jak hubnout, je navodit pocit nasycení (nebo potlačit chuť k jídlu). To vede v optimálním případě ke znížené konzumaci stravy. Metod, jak potlačit chuť k jídlu nebo vyvolat pocit nasycení je několik. Jednak to jsou léky (léčivé přípravky) — po zákazu sibutraminu je na trhu jediný: Adipex retard. Další možností jsou doplňky stravy na bázi vlákniny, které v žaludku nabotnají a které tak způsobí pocit nasycení.

Jedním z takových přípravků je třeba SlimBall, na který aktuálně probíhá on-line reklama. Kromě jablečného pektinu obsahuje látku známou jako guma karaya, která zvětší svůj objem cca 50x. Spojení obou látek je zřejmě prospěšné, škoda jen, že prodejce přikládá SlimBallu tak okatě nepřiměřená očekávání, že to vzbuzuje podezření o serióznosti. Pokud jde jen o pocit nasycení, tak pdobnou službu jako SlimBall poskytne i obyčejná vláknina. Oblíbeným prostředkem je psyllium získáváné z indického jitrocele.

Psyllium je navíc doplňkem stravy, který nezatíží vaši peněženku: podle balení a výrobce běžná denní dávka (2 x 5 gramů) vyjde na 5 – 10 Kč.


Jeden komentář k „Pocit nasycení a hubnutí“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>